Het gasvlammetje in de sigarenwinkel
Je kon je sigaret meteen bij de toonbank aansteken
Frans (ergens in de 70) woont al meer dan 25 jaar in de buurt van de Javastraat. In de jaren '50-'60 zag de straat er veel mooier uit omdat er veel meer mooie winkels waren. Schoon, goed verzorgd en overzichtelijk. Brillenzaak Bollemeijer is nog zo'n zaak. Vroeger kocht hij veel bij de verschillende buurtwinkels, maar nu gaat hij naar de Albert Hein. Veel makkelijker alles bij elkaar.
Toch koopt hij nog wat bij buurtwinkels. Ook omdat hij wil dat de eigenaar centjes verdiend. Zo koopt hij bij tabaksshop Gogun&Son zijn sigaretten, omdat hij de pakistaanse eigenaar aardig vindt.
Vroeger hadden veel sigarenboeren op de toonbank een mooie chrome buisje met een gasvlammetje wat altijd aan was. Handig dan kon je meteen je sigaret aansteken!
Bijdragen
Reacties