Bovenkant van de pagina
Ga direct naar de navigatie
Ga direct naar de content

Voorwerp 8 1

Kleine waterpijp

Herkomst: China (productie) Syrië (distributie) (informatie verkoper)
Gemaakt van metaal, glas
Te koop bij: Ebrar
Prijs: 12,50 euro
Aankoop: 2011

Met een waterpijp rook je tabak met verschillende fruitsmaken die verhit wordt door een brandend kooltje of stukje houtskool. De lucht wordt aangezogen door water (of soms alcohol) heen.
De waterpijp is oorspronkelijk afkomstig uit India en wordt ook in met Midden Oosten veel gerookt, vrijwel uitsluitend door mannen. In Amsterdam opent de laatste tijd de ene Sheesha Lounge na de andere. Sheesa of Shisa is het Arabische woord voor waterpijp. Voor het roken van hasj of marihuana wordt een speciaal soort waterpijp, een bong, gebruikt.
Kleine waterpijpen zoals deze zijn voor thuisgebruik en worden vaak gekocht door scholieren.

  • Waterpijp - 

    Deze kleine waterpijpen zijn te koop bij Ebrar en andere winkels in de Javastraat

Reacties (1)

Shisha

Lynn, bewoonster van de Javastraat:
Toen ik in Caïro was in 1999 zat ik regelmatig met de reisgroep in het theehuis Shisha te roken. Ik heb een Shisha en tabak gekocht. In 2006 ben ik in Sharm-el-Sheik geweest met de schoonfamilie en heb ik nog meer tabak gekocht. Op beide vakanties heb ik hele vriendelijke mensen ontmoet!

,
18 aug 2011,12:14
Reacties (1)